80889-2017 - ResultatSverige-Ludvika: Utbildning av personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning kravkurser.
Referensnummer: GNU 2015/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar utbildning inom kravkurser:
* Säkerhet på väg 2-3, för kommunerna Borlänge, Falun och Gagnef samt bolaget WBAB.
* Motorsåg klass A, B och C för kommunerna Falun och Gagnef samt bolaget WBAB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Motorsåg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arbete på väg/Säkerhet på väg
Del nr: 2