2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sjukvårdsmaterial, inkontinensartiklar samt nutritionsmedel och tillbehör
Beskrivning: Sjukvårdsmaterial, inkontinensartiklar samt nutritionsmedel och tillbehör
Intern identifierare: TI 2025-1019
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 15880000 Speciella näringsprodukter, 33100000 Medicinsk utrustning, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 33141621 Inkontinensset, 33141623 Förstaförbandslådor, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 33692300 Enteral nutrition, 42122411 Nutritionspumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000