2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterunderhåll enskilda vägar 2026
Beskrivning: Upphandlingen avser vinterunderhåll av enskilda vägar, inklusive förberedande åtgärder inför vintersäsong samt efterbearbetning av vägarna efter avslutad säsong.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119959:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Snöröjning återvinningsstationer