80979-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Åkersbergs: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad avseende fastighetsdrift
Referensnummer: 17/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Driftentreprenaden omfattar administrativa och tekniska arbetsuppgifter (drift och underhåll) avseende Armada Fastighets AB med systerbolags fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 75123000 Fastighetsförvaltning, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen