810013-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bussar för kollektivtrafik – HVO drivna regionbussar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHVO drivna regionbussar
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för bussar till regiontrafiken i Uppsala. Behovet uppskattas till 14 långa klass 2 bussar, Leverans 2027: 7 stycken Leverans 2028: 7 stycken
Intern identifierare25/2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34121100 Bussar för kollektivtrafik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000