Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1148 Entrémattor
Referensnummer: 17/120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39531000 Mattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av hyra och tvätt av entrémattor till Södertälje kommun, Telge AB, Katrineholms kommun, Nykvarns kommun och Flens kommun,
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39532000 Dörrmattor, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av hyra och tvätt av entrémattor till Södertälje kommun, Telge AB, Katrineholms kommun, Nykvarns kommun, och Flens kommun. Flen kommer att ha avtalsstart 2019-07-07.