810120-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Avfallstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvfallstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser insamling av verksamhetsavfall från kommunens olika enheter, drift och bemanning av Norsjö ÅVC, uthyrning av containrar, skötsel av trädgårdstippen och diverse maskintjänster på kommunens avfallsanläggningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112265:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90530000 Drift av avfallsupplag