81017-2020 - ÄndringSverige-VÄSTERÅS: Avfallshantering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshantering
Referensnummer: IN-IN19-0292
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen i Västmanland avser att upphandla hämtning, transport och omhändertagande av avfall som uppkommer inom regionens verksamheter inom av Region Västmanland ägda fastigheter.