810224-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Brandbilar med vattentank – Släckfordon (2026) till räddningstjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSläckfordon (2026) till räddningstjänst
BeskrivningSläckfordon
Intern identifierare24/8
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144212 Brandbilar med vattentank
Ytterligare klassificering (cpv): 34114110 Räddningsfordon, 34144210 Brandfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSläckfordon (2026) till räddningstjänst - generella krav
BeskrivningSläckfordo
Intern identifierare1483960-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSläckfordon (2026) till räddningstjänst - formella krav
Intern identifierare1483961-1
Ytterligare klassificering (cpv): 34114110 Räddningsfordon, 34144213 Brandbilar