2. Förfarande
Förfarande
Titel: Data Management
Beskrivning: Ramavtal av en tjänsteleverans för att bistå med rådgivning, stöd och operativt arbete inom områden kopplade till vår AI-strategi, digitala transformationsresa och etablering av datadrivna arbetssätt samt optioner på tillkommande vidare- och nyutveckling av tjänster.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119448:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72130000 Konsulttjänster vid planering av dataanläggning, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72300000 Datatjänster, 72312000 Datainmatning