810277-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten – För upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för gång- och cykelväg längs v.635 Tolsbo-Tunet inom Borlänge kommun, Dalarnas län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFör upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för gång- och cykelväg längs v.635 Tolsbo-Tunet inom Borlänge kommun, Dalarnas län
BeskrivningFramtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för en 3,1 km lång GC-väg mellan Tolsbo och Tunet i Borlänge kommun, Dalarnas län. GC-vägen ska hållas separerad från väg 635. Projektet medför en GC-bro samt tre hastighetsreducerande portaler och fyra busshållplatser på väg 635.
Intern identifierareKOM-407935
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 44212100 Bro
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFör upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för gång- och cykelväg längs v.635 Tolsbo-Tunet inom Borlänge kommun, Dalarnas län