81043-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Grönsaker
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel färsk frukt, grönsaker, rotfrukter och potatis, bearbetade och obearbetade
Referensnummer: 234/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03221000 Grönsaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av frukt, grönsaker, rotfrukter och potatis, bearbetade och obearbetade för verksamheter inom Göteborgs Stad och deltagande GR kommuner.