2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hållbar finare catering
Beskrivning: Syftet är att tillgodose behovet av hållbar finare catering med god kvalitet till event så som högskolans konferenser, uppvaktningar och akademiska högtider. Med kvalitet avses att förtäringen ska vara tillagad av bra råvaror och enligt säsong samt vara både smaklig, vällagad och se tilltalande ut.
Intern identifierare: 3220-1.4.2-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55310000 Restaurangserveringstjänster, 55500000 Matsalstjänster och catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000