2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beställningscentral och administrativ tjänst för persontransporter
Beskrivning: Uppdraget omfattar tillhandahållande av beställningscentral för persontransporter för Lunds kommun. Uppdraget innefattar såväl operativa som administrativa tjänster kopplade till beställning, planering, samordning, uppföljning och administration av persontransporter.
Intern identifierare: TN 2026/0095
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79512000 Teletjänstcentral
Ytterligare klassificering (cpv): 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000