2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänst för transport av avlidna
Beskrivning: Leverantörens uppdrag är att ta hand om den avlidna på ett värdigt sätt och visa de efterlevande hänsyn och omtanke. Den avlidnas kultur och religion ska beaktas. Leverantörens uppdrag är därefter att föra den avlidna till vid det för varje tillfälle lämpligaste bårhuset. Bårhus finns i Uppsala och Tierp. Avtalet omfattar även transport av avliden från bårhus till obduktionsavdelning.
Intern identifierare: UPPH2025-00201
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98370000 Begravnings- och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Tjänst för transport av avlidna
Intern identifierare: 1637866-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Allmän del
Intern identifierare: 1765523-1