Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration och försäkringslösningar
Referensnummer: SL 17.013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser pensionsadministration och försäkringslösningar. För vidare information om upphandlingen, vänligen se bifogat upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66141000 Förvaltning av pensionsfonder, 66520000 Pensionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen