See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Trafikutredning med mikrosimulering tillhörande detaljplan för Svalan 9 och del av Innerstaden 2:1 i Luleå centrum
Beskrivning: Den här upphandlingen avser avrop av avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, teknikområde Trafikutredning. Behovet avser trafikutredning med mikrosimulering tillhörande detaljplan för Svalan 9 och del av Innerstaden 2:1 i Luleå centrum
Intern identifierare: KLF 2023/1612
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Trafikutredning med mikrosimulering tillhörande detaljplan för Svalan 9 och del av Innerstaden 2:1 i Luleå centrum