811193-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar – FSE510 Brobreddning av befintlig bro över E18, Trafikplats Hjulsta (Förbifart Stockholm)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFSE510 Brobreddning av befintlig bro över E18, Trafikplats Hjulsta (Förbifart Stockholm)
BeskrivningFSE510 Brobreddning, utförandeentreprenad Breddning av befintlig E4 bro (Förbifart Stockholm) Ca 4 meter bred Ca 250 meter lång
Intern identifierareKOM-412694
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
Ytterligare klassificering (cpv): 45221100 Anläggningsarbeten för broar, 45221111 Byggnation av vägbro
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFSE510 Brobreddning av befintlig bro över E18, Trafikplats Hjulsta (Förbifart Stockholm)