81126-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik – DIS - Utredningstjänster RU
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS - Utredningstjänster RU
Beskrivning: Upphandlingen genomför som ett DIS och syftar till att täcka Region Västernorrlands (Köparens) behov av utredningstjänster inom följande områden: Område 1 - Regional utvecklingsplanering Område 2 - Kultur Område 3 - Folkhälsa Område 4 - Regional planering Område 5: Miljö och hållbarhet
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100711:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet