See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Garsås- (Mora), Stolp- och kontaktledningsbyte inkl förberedelse för AT-system
Beskrivning: Åtgärden är en reinvestering och avser stolp- och kontaktledningsbyte från stolpe 354 (km162+734) till skyddssektionen Mora omformarstation (Mora-Noret), stolpe 2a (km 179+841), på bandel 331, 17 km totalt. Större delen av de befintliga stolparna består av kreosotimpregnerade trästolpar, vissa befintliga stolpar är utbytta till stålstolpar. Upphandlas som en totalentreprenad.
Intern identifierare: KOM-415379
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Garsås- (Mora), Stolp- och kontaktledningsbyte inkl förberedelse för AT-system
Intern identifierare: Garsås- (Mora), Stolp- och kontaktledningsbyte inkl förberedelse för AT-system