Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster med tillhörande tjänster enligt FFU
Referensnummer: A 21-004 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande parters behov av maskintjänster med tillhörande tjänster i enlighet med bilagor. Avrop kommer i första hand att ske av kommunkoncernens egna maskiner. Leverans enligt bilagor av maskintjänster, grävmaskinsarbeten, hjullastartjänster etc. med tillhörande kringtjänster så som utförandeentreprenader för successivt uttag under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen