811996-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – KL54 S1 Långhyttan-Horndal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKL54 S1 Långhyttan-Horndal
Beskrivning145 kV kraftledning mellan Långhyttan och Horndal.
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110770:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31320000 Kraftledningskablar, 31321000 Kraftledningar, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 44212220 Ledningsmaster, stolpar och pålar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232320 Kabeltelevisionsledningar, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45314310 Kabelläggning