812078-2025 - Resultat
Sverige – Tvätt, disk och rengöringsmedel – 2025 Städ och kemtekniska produkter Region Norrbotten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2025 Städ och kemtekniska produkter Region Norrbotten
BeskrivningUpphandlingen omfattar följande varukorgar: Kemtekniska produkter Kök, Kemtekniska produkter Rengöring, Kemtekniska produkter Övrigt, Städprodukter Borstar, sopar, skyfflar och skrapor, Städprodukter Dukar, Städprodukter Engångsprodukter med tillbehör, Städprodukter Fönster, Städprodukter Hushållshandskar, Städprodukter Moppar, Städprodukter Rondeller och skurblock, Städprodukter Städsystem, Städprodukter Tvättsäckar och tillbehör till städvagnar samt Städprodukter Övrigt.
Intern identifierare25/169
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39224310 Toalettborstar, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39831000 Tvättmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel, 39831500 Bilrengöringsmedel, 39831600 Toalettrengöringsmedel, 98311100 Tvätthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000