2. Förfarande
Förfarande
Titel: manuell- och motormanuell röjning och huggning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar motormanuell röjning och huggning med naturvårdande syfte i skyddade områden och naturvårdsprojekt. Upphandlingen består av tre (3) anbudsområden och är indelad i fyra (4) geografiska områden.
Intern identifierare: 512-9191-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77210000 Skogsavverkning, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77231000 Skogsskötsel, 92533000 Tjänster i naturreservat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000