812248-2025 - Resultat
Sverige – Programvara för trafikledning för järnvägstrafik – KMC Online
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKMC Online
BeskrivningDet övergripande syftet med Upphandlingen och Avtalet är att säkra att Trafikverket och dess KMC har tillgång till system för hantering av ERTMS kryptonycklar som uppfyller Trafikverkets behov och de krav som ställs genom de gemensamma europeiska specifikationerna.
Intern identifierareKOM-418306
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48140000 Programvara för trafikledning för järnvägstrafik
Ytterligare klassificering (cpv): 72212140 Programvaruutvecklingstjänster för trafikledning för järnvägstrafik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKMC Online