2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markskötsel - Externa Fastigheter (SFF-2025-00250)
Beskrivning: Stadsfastighetsförvaltningen genomför denna upphandling avseende markskötsel samt snöröjning och vinterväghållning vid fyra fastigheter samt endast snöröjning och vinterväghållning på ytterligare 14st fastigheter belägna i södra skärgården. Plats och omfattning framgår av upphandlingsunderlagen.
Intern identifierare: N230U25-299
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Markskötsel - Externa Fastigheter (SFF-2025-00250)