See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konkurrensutsättning av DIS Markentreprenader 2020 948, Björnbodaskolan
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: DIS Markentreprenader 2020 948 Objektets läge: Skogsnävegränd 3, Hässelby-Vällingby (Stockholm)
Intern identifierare: SISAB 2024/144
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konkurrensutsättning av DIS Markentreprenader 2020 948, Björnbodaskolan