See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Diabetestekniska hjälpmedel och förbrukningsvaror
Beskrivning: Upphandling av diabetestekniska hjälpmedel och förbrukningsvaror till Region Västerbotten, Region Västernorrland, Region Jämtland Härjedalen och Region Norrbotten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A1 - Teststickor till basmätare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: A2 - Breda Teststickor till basmätare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: A3 - Teststickor till avancerade mätare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: A4 - Teststickor till mätare med flertestfunktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: A5 - Teststickor till mätare för synskadade
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: A6 - Teststickor till ketonmätare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: A7 - Teststickor till insulinpumpar och isCGM/rtCGM
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: B8 - Blodprovstagare, flergångs för en lancett
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: B9 - Blodprovstagare, flergångs för flera lancetter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: B10 - Blodprovstagare, engångs
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: C11 - Kanyl till insulinpenna (pennkanyl)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: C12 - Säkerhetspennkanyl
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: C13 - Kvarliggande kanyl
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: D14 - isCGM
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: D15 - rt-CGM-system, fristående
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: D16 - rt-CGM till insulinpump
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: E17 - Insulinpumpar med tillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: F18 - Insulinpennor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: F19 - Påminnelselock
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: F20 Insulinspruta 1,0 ml med fast kanyl, dosering 1E/streck
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: F21 Insulinspruta 0,5 ml med fast kanyl, dosering 1E/streck
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: F22 Insulinspruta 0,3E med fast kanyl, dosering 0,5E/streck
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: F23 Nedladdningsbar penna med minnesfunktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81794:Lot:23