2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillsyn och skötsel - Kontroll brandcellsgränser 2026 (SFF-2025-01011)
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal med en leverantör för in-ventering av allmänna brandcellsgränser inkl. mindre åtgärder av brister samt upprättande av underlag och kostnadsbedömning för prioritering av åtgärder av ej åtgärdade anmärkningar i stadsfastig-hetsförvaltningens fastigheter förtecknade i objektlista. Inga volymer garanteras. Frågor och svar kommer ej att hanteras klämdagar och lediga dagar under jul- och nyår.
Intern identifierare: N230U25-352
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal med en leverantör för in-ventering av allmänna brandcellsgränser inkl. mindre åtgärder av brister samt upprättande av underlag och kostnadsbedömning för prioritering av åtgärder av ej åtgärdade anmärkningar i stadsfastig-hetsförvaltningens fastigheter förtecknade i objektlista. Inga volymer garanteras.
Intern identifierare: Tillsyn och skötsel - Kontroll brandcellsgränser 2026 (SFF-2025-01011)
Huvudklassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll