See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spår- och växelbyte Tillberga- Kolbäck och Valskog-Frövi
Beskrivning: Spår- och växelbyte som ska utföras 2026.
Intern identifierare: KOM-418155
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar, 45234116 Spåranläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Spår- och växelbyte Tillberga- Kolbäck och Valskog-Frövi