See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stipendieansökningssystem
Beskrivning: Systemet ska kunna hantera hela stipendieprocessen, såsom stipendieutlysning, granskning, beslutsregistrering, rekvirering, utbetalning, återrapportering, omdisponering och statistik. Systemet ska vara enkelt och tydligt både för sökande och för administratörer. Systemets användargränssnitt ska vara webbaserat, och vara en molntjänst.
Intern identifierare: EUI 25 007
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000