2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceavtal för signalsäkerhetsanläggningar
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal om servicetjänster för system för styrning och övervakning av signalsäkerhetsanläggningar inom spårvägsanläggningen i Göteborg och Mölndal. Servicetjänsterna omfattar både förebyggande och felavhjälpande underhåll, samt i begränsad omfattning också modifiering och tillägg av funktionalitet.
Intern identifierare: SMF-2025-00686
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34942000 Signalutrustning, 45316200 Installation av signalutrustning, 63711100 Tågövervakning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000