2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av gatumark
Beskrivning: Omfattning Avtalet omfattar i stora drag drift och underhåll av ytor, utrustning och anläggningar avseende gator, vägar och torg. Anläggningsprojekt med ett beräknat värde av upp till 500.000 SEK kommer att ingå i detta avtal. För anläggningsprojekt med ett beräknat värde på mellan 500.000 SEK till fem (5) MSEK kan beställaren komma att avropa dessa från detta avtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101630:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233140 Vägarbeten