2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljökonsulter, Anläggning, infrastruktur, byggande & förvaltning
Beskrivning: Denna upphandling omfattar avtalskategorin miljökonsulter inom Anläggning, infrastruktur, byggande och förvaltning. Kategorin omfattar miljökonsulttjänster vad gäller byggande och förvaltning av såväl anläggning, infrastruktur och husbyggnad. Tjänsterna kan komma att omfatta hela, eller delar av byggprocessen och förvaltningsfasen.
Intern identifierare: N050U25-200
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Miljökonsulter, Anläggning, infrastruktur, byggande & förvaltning