See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder till omsorgen
Beskrivning: Välkomna att lämna anbud i upphandling av arbetskläder till omsorgen! Här ges ni möjligheten att få leverera arbetskläder till omsorgspersonal i sju dalakommuner. Vi hoppas att ni finner upphandlingen intressant och ser fram emot tidig dialog med er.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94138:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18200000 Ytterkläder, 18221000 Regnkläder
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 24 månader