81361-2017 - ResultatSverige-Härnösand: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Automatisk Färgmaskin.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Automatisk färgmaskinför Htx-Eosin inkl. montering av täckglas i slutet system till Patologin i Sundsvall.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.