81369-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopiutrustning. Staplar, skop, vagnar, endoskopidiskmaskiner, hygientorkskåp m.m.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköpings län.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling syftande till att teckna avtal med leverantörer för att tillgodose Regionens behov av endoskopiutrustning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33100000 Medicinsk utrustning, 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33168100 Endoskop, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.