81380-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Ultraljudsapparat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsapparat för blåsvolymmätning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östra Mellansverige.
Nuts-kod SE12 Östra Mellansverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser ramavtal på stationär ultraljudsapparat för blåsvolymmätning och handhållen ultraljudsapparat för blåsvolymmätning, tillbehör och reservdelar i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33112200 Ultraljudsapparat, 33100000 Medicinsk utrustning, 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.