See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceresor Kiruna, Gällivare och Piteå
Beskrivning: Denna upphandling avser samhällsbetalda persontransporter som avropas och administreras av Länstrafiken i Norrbotten AB (LTN) enligt med vad som framgår av den här anbudsinbjudan med bilagor. Upphandlingen görs på uppdrag av Regionala kollektivtrafikmyndigheten i Norrbotten (RKM) och Region Norrbotten (RN). Den trafik som är aktuell i denna upphandling utgörs av samhällsbetalda transporter av olika slag. Dels gäller det den särskilda persontrafiken, bestående av färdtjänst, riksfärdtjänst och sjukresor. Dels omfattar denna upphandling anropsstyrd trafik, kommunresor och budtransporter. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokument med bilagor.
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Serviceresor Kiruna
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118936:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Serviceresor Gällivare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118936:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Serviceresor Piteå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118936:Lot:3