2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänster inom ljusteknik, Stockholms stadshus 2026
Beskrivning: Upphandlingen ska leda till ett ramavtal med en leverantör omfattande såväl kundmöten, riggning, ljussättning, ljusdesign och ljusteknikertjänst. Åtagandet omfattar även service och reparation av ljusutrustning då behov av detta uppstår.
Intern identifierare: KS 2025/1145
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318100 Ljustekniska tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79952000 Evenemang, 79952100 Anordnande av kulturevenemang
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tjänster inom ljusteknik, Stockholms stadshus 2026