81407-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Förmedling av vårdpersonal
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning Allmänsjuksköterskor
Referensnummer: DNRGS180084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanningstjänster, allmänsjuksköterskor enligt nedan:
a) Allmänsjuksköterskor enligt AID-kod 206090 ”Sjuksköterska annan”
b) Allmänsjuksköterskor med specialfunktion, framförallt inom Dialys, enligt AID-kod
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
b) Allmänsjuksköterskor med specialfunktion, framförallt inom Dialys