Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPHANDLING TJÄNSTEBILAR, TOPBOSTÄDER AB
Referensnummer: TOP-2022/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsförfrågan omfattar finansiell leasing av 16 stycken nya tjänstebilar till Topbostäder AB med option på ytterligare 16 stycken enligt överenskommen leveransplan med beställaren. Offererade fordon skall vara helt eldrivna samt av senaste modellutformning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen