Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsförmedlare
Referensnummer: UH-2017-152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med bland annat Linköpings- och Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av avtal gällande försäkringsförmedlare. Upphandlingen är indelad i två anbudsområden; "Linköpings kommun m.fl" och "Norrköpings kommun m.fl.".
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspriser och utvärdering inom anbudsområde "Linköpings kommun m.fl"
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tilldelningskriterier Pris är inte det enda upphandlingskriteriet och alla kriterier anges endast i upphandlingsdokumenten
Anbudspriser och utvärdering inom anbudsområde "Norrköpings kommun m.fl"
Del nr: 2