814238-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Katetrar – Pulsed field ablation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPulsed field ablation
BeskrivningUpphandlingen omfattar så kallad Pulsed field ablation, vilket är ablationsbehandling med kontinuerligt kyld ("irrigated") ablationskateter med RF- och PFA i samma kateter, samt ska generator ingå. Region Östergötland ska ingå i ett ramavtal med en leverantör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141200 Katetrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121023:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33161000 Utrustning för elektrokirurgi