2. Förfarande
Förfarande
Titel: Svenska kraftnäts upphandling av 245 kV-markkabel
Beskrivning: Svenska kraftnät har behov av att upphandla 600m 245 kV-markkabel, (1x1200mm2) med inbyggd fiber (FIMT, Fiber In Metal Tube) inklusive tillhörande kabelskarv och ändavslut.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31320000 Kraftledningskablar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119728:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44300000 Kabel, lina och tillhörande produkter, 44320000 Kabel och tillhörande produkter