81426-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Uddevalla: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård: grundtjänster och tilläggstjänster
Referensnummer: KS 2017-00807
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser den upphandlande myndighetens hela behov av företagshälsovård avseende grundtjänster och tilläggstjänster.
Anbud kan lämnas på delar.
Avropsberättigade är även Räddningstjänstförbundet Mitt Bohuslän samt det kommunala bolaget Västvatten AB.
Upphandlande myndighet.
Upphandlande myndighet i denna upphandling är:
Uddevalla kommun, org.nr 212000-1397.
Avropsberättigade är även:
Räddningstjänstförbundet Mitt Bohuslän, org.mr. 222000-2808.
Västvatten AB, org.nr. 556901-9622.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Företagshälsovård Grundtjänster och tilläggstjänster
Del nr: Generell del samt Del 1 Grundtjänster Företagshälsovård
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grundtjänster Företagshälsovård.
Fötetagshälsovård Grundtjänster och tilläggstjänster
Del nr: Generell del samt del 2 Tilläggstjänster inom företagshälsovårdsområdet
Tilläggstjänster inom företagshälsovårdsområdet.
Del nr: Generell del samt Del 3 Tilläggstjänst Omställning
Företagshälsovård Tilläggstjänst Omställning.