2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljökonsult för provtagning av sediment
Beskrivning: Länsstyrelsen Jämtlands län upphandlar en miljökonsult för genomförande av enklare provtagning av sediment på 20 områden i länet.
Intern identifierare: 577-3071-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: För att få uppdraget gjort under sommartid
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000