81505-2018 - ResultatSverige-Helsingborg: Kemiska produkter för olje- och gasindustrin
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industriförnödenheter
Referensnummer: 17/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24958000 Kemiska produkter för olje- och gasindustrin
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omtattar industriförnödenheter inkl. option om påfyllnadsförråd till beställarens anläggningar i Helsingborg och Ängelholm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 24000000 Kemiska produkter, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 43800000 Verkstadsutrustning, 44425000 Ringar, packningar, band, stavar och injekteringstätning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen