815333-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor – Drivmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrivmedel
BeskrivningUpphandling av drivmedel till affärsområde Cirkulär och Skärgårdstrafiken.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Ytterligare klassificering (cpv): 24611100 Fasta drivmedel, 42120000 Pumpar och kompressorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde Skärgårdstrafiken
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde Cirkulär
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelUpphandlingsdokument Drivmedel