815500-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling Teknisk projektledare RTLS till SÖS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecifik upphandling Teknisk projektledare RTLS till SÖS
BeskrivningSödersjukhuset söker en teknisk projektledare med specialistkompetens inom RTLS (Real-Time Locating Systems) för att stödja införande, integration och vidareutveckling av sjukhusets positioneringslösningar baserade på 5G och andra kompletterande teknologier. Rollen är central i arbetet med att förverkliga effektiv resursanvändning, förbättrad patientsäkerhet och optimerade arbetsflöden i vårdmiljö genom realtidsdata och sensorteknik.
Intern identifierareASN 2025-7256
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000